Ešte stále si inteligentní jedinci nedokážu uvedomiť, že kopirovanie nie je kradnutie, iba opakujem propagandu a vymyvanie mozgov.
Keď niekto v čase internetu nevie rozlíšiť kopirovanie od kradnutia, nemal by ani pisať články. Kradnú sa to neudvažia nazvať ani vymývací mozgov z RIAA. Často to síce ku krádeži prirovnávajú, ale doteraz to nedokázali podložiť jediným argumentom.
Btw, nevím, čo je to ilegalny. Zakon je zlocin statu. Je to explicitná hrozba nasilím, ktorú na teba aplikuje vyhlašovateľ hrozby, pokiaľ sa budeš správať inak, ako ti určuje on. Je úplne jedno, že sa sprav mierumilovne a nikomu neublizuješ.
Zhrnuté – duševné vlastníctvo nie je žiadne vlastníctvo. Je to vylobované umelé štátne privilégium, ktoré dovoľuje páchať násilný útok voči slobode a vlastníckym právam ľudom, ktorí nikomu neublizujú a nikomu do vlastníckych práv nezasahujú. Vlastniť sa dajú iba zriedkavé zdroje, tj zdroje s fyzickou integritou. Dusevné vlastníctvo vlastne funguje tak, že násilím sa omezuje už existujúce fyzické vlastníctvo vzácnych zdrojov a cez štátny zákon dovoľuje tieto zdroje vyvlastňovať. Napríklad vidím v kine nejaký film a chcel by som urobiť divadelnú hru. Tak tým, že pomocou vlastného majetku si postavím divadlo, zaplatím kulisy hercov, nijako nezasahujem do pouzivania majetku toho, kto nakrútil film. Ale on môže ku mne prísť a nasilím mi zabraniť aby som vo svojom divadle nemohl odohrať hru podľa jeho filmu.
Neexistuje jediný dôkaz, že by duševné vlastníctvo (patenty, copyright, autorská práva) pomáhali pokroku a inováciám. Práve naopak, empirické dáta a historia ukazujú, že ho skôr brzdili.
A na záver, to obľúbené, že „proti duševnému vlastníctvu sú iba tí, čo nikdy nič nevytvorili“ je rovnako relevantné, ako tvrdiť, že „odporcovia otrokárstva nevlastnili žiadne plantaže“.
Zarábať sa dá úplne normálne aj bez týchto umelých štátnych privilégií, ale prečo by to robili, keď im za dane všetkých ostatných štátov zabezpečuje socialistický biznis model, všetko.